Martin Mölder: EKRE toetus on stabiliseerunud 27.5% juures ning et Reformierakond on viimastel nädalatel oma positsioone mõnevõrra parandanud
Käesoleva nädala toetusnumbrites näeme, et EKRE toetus on stabiliseerunud 27.5% juures ning et Reformierakond on viimastel nädalatel oma positsioone mõnevõrra parandanud. Tõusnud on oravate nii suhteline kui ka absoluutne toetajate arv. Absoluutarvudes on toetajaid siiski juurde võitmas ka EKRE, kuid kuna Reformil on see kasv olnud viimastel nädalatel natuke suurem ja kuna on langenud ka eelistuseta valijate osakaal, siis vahe kahe suurema erakonna vahel on jälle mõnevõrra kasvanud. Oravate positsioonide paranemine on aset leidnud ennekõike naissoost valijate hulgas, kus nende toetus on umbes 36%, samas kui meeste seas on oravate toetus ainult 26%. EKRE puhul on olukord suuresti vastupidine. Meeste hulgas on EKRE toetus 36%, samas kui naiste seas on see umbes 20%.
Ülejäänud erakondade puhul suuremaid muutusi võrreldes varasemate trendidega märgata ei ole. Keskerakonna toetus jätkab kahanemist, ennekõike eestlastest valijate hulgas, kus nende toetuse tase on hetkel 7.5%. Eesti 200 toetus on stabiliseerunud umbes 9% tasemel, samas kui Sotsiaaldemokraadid ja Isamaa on jõudnud kuue-seitsme protsendi piirimaile.
Kui Riigikogu valimised peaksid toimuma täna, siis saaks Reformierakond 35 kohta, EKRE 30 kohta, Keskerakond 14 kohta, Eesti 200 9 kohta, Isamaa 7 kohta ning Sotsiaaldemokraadid 6 kohta. EKRE-Keskerakond-Isamaa koalitsioonil oleks sellises Riigikogus 51 kohta ning Reformierakond-Eesti 200-Sotsiaaldemokraadid valitsusel 50 kohta. 51 kohta oleks ka võimuliidul, mis sisaldab Reformierakonda, Eesti 200-t ja Isamaad.