Martin Mölder: Kõik märgid viitavad, et jätkub Reformierakonna toetuse langus

Ainsa suurema muutusena nelja nädala koondtulemustes paistab see nädal silma Reformierakonna toetuse langus 28.7%-le. Kuid antud juhul peidavad nelja nädala koondtulemused rohkem kui tavaliselt ning iga nädala tulemused eraldi näitavad palju mitmekesisemat pilti. 

Reformierakonna nelja nädala koondtoetuse langus on tingitud sellest, et viimase nädala tulemus oli neil erakordselt madal – alla 25%. Neli nädalat tagasi oli nende nädalane toetus seevastu rohkem kui 32%. See 32% langeb järgmisel nädalal arvestusest välja ning juhul kui Reformierakonna toetus ei ole hetkel tegemas tohutut hüpet, näeme ilmselt ka uuel nädalal nende koondtulemuse langust. Seega kõik märgid viitavad, et jätkub Reformierakonna toetuse langus, mis pikas plaanis sai alguse juba selle aasta märtsis. 

Reformierakonna peamise konkurendi, EKRE, puhul näeme aga järgmisel nädalal ilmselt toetuse tõusu, kuna selle nädala toetus oli EKRE-l praktiliselt sama kõrge kui Reformierakonnal ning neli nädalat tagasi oli nende nädalane toetus ainult umbes 18%. Seega võib oodata, et EKRE koondkeskmine teeb järgmine nädal sammu üles, kuid kas tegemist on nende hetkeks peatunud kasvutrendi jätkumisega, ei ole selle põhjal võimalik oletada.  

Samuti on nii nädalastes kui ka nelja nädala koondtulemustes märke sellest, et Isamaa on oma positsiooni parandamas. Isamaa iganädalased tulemused on neli nädalat järjest suurenenud ning nädalaste tulemuste vahe on kuu aja lõikes umbes 3.5%. See on peegeldunud ka nelja nädala koondkeskmiste kasvus. Isamaa toetus on olnud üldises kasvutrendis juuni algusest alates.

Loe lisaks

Vaata rohkemarrow right white

Telli uudiskiri

arrow right white