Martin Mölder: Liidrikohal olev Reformierakond on pigem toetust kaotamas

Käesoleva nädalaga lõpeb ka Riigikogu töö selleks hooajaks. Täiskogu istungid jätkuvad septembri keskel. Loomulikult ei tähenda see poliitika suvepuhkusele minekut. Kuid poliitiline protsess saab suveks natuke teistsuguse rütmi. Millises olukorras meie populaarsemad erakonnad “suvepuhkusele” lähevad?

Kui eelmistel nädalatel nägime Reformierakonna toetuse stabiliseerumist, siis käesoleval näeme, kuidas nende juba märtsi alguses alanud langustrend jätkub. Reformierakonna toetus kukkus märgatavalt ning nende viimase nädala tulemus on tähelepanuväärselt nõrk. See tähendab, et Reformierakonna nelja nädala keskmine reiting võib ka järgmisel nädalal märgatavalt kukkuda, kuna erakonna iganädalased tulemused on kuu ajaga oluliselt kahanenud. 

Olulise hüppe ülespoole tegi aga EKRE, kelle nelja nädala keskmine on hetkel rekordiliselt kõrge – 21.7%. EKRE iganädalased tulemused viimasel kolmel nädalal annavad alust oodata, et nende nelja nädala keskmine toetus ka järgmisel nädalal kasvab. 

Nii lähevad kaks kõige populaarsemat erakonda suvepuhkusele. Nende toetuste vahe on siiski veel märgatav – 7.5% – kuid liidrikohal olev Reformierakond on pigem toetust kaotamas, samas kui endale teist kohta kindlustav EKRE on toetust võitmas. 

Teiste erakondade toetuses viimastel nädalatel märkimisväärseid muutusi pole olnud ning pigem on oma positsiooni hoitud.

Loe lisaks

Vaata rohkemarrow right white

Telli uudiskiri

arrow right white