Martin Mölder: Pingeline heitlus EKRE ja Reformierakonna vahel kujuneb peagi otseselt ümber 2023. aasta riigikogu valimiste kampaaniaks

Kui eelmiseid nädalaid iseloomustas Reformierakonna toetuse kiire langus ja EKRE toetuse kiire kasv, siis käesoleval nädalal näeme, et see trend on peatunud. Viimasel küsitlusnädalal nelja nädala keskmisesse lisandunud tulemused näitavad, et Reformierakond parandas oluliselt oma positsiooni ning EKRE viimase nädala tulemus oli üle mitme nädala nende madalaim. Kuid see kindlasti ei tähenda, et olukord nende kahe vahel oleks nö lahendatud. Pingeline heitlus EKRE ja Reformierakonna vahel kujuneb peagi otseselt ümber 2023. aasta riigikogu valimiste kampaaniaks. 

Ülejäänud erakondade positsioonides me suuremaid muutusi ei näe. Keskerakonna toetus, mis on küll alates augusti algusest keskeltläbi kosunud, püsib alla 20%. Neile järgneva Eesti 200 reiting on alates suve algusest püsinud väga stabiilselt 10% ja 15% vahel. Sotsiaaldemokraatliku erakonna puhul näeme, et nende toetus on hetkel jäänud püsima napilt 10% alla. Ning Isamaa puhul tasub kindlasti ära märkida, et esimest korda alates koroonakriisile eelnenud ajast 2020. aasta alguses on nende toetus stabiilselt ja selgelt valimiskünnisest oluliselt kõrgemaks tõusnud. Viimastel nädalatel on Isamaa toetus olnud püsivalt umbes 7% või ainult natuke alla selle.

Loe lisaks

Vaata rohkemarrow right white

Telli uudiskiri

arrow right white