Martin Mölder: Üleüldine rahulolematus koroonakriisi haldamisega sulatab jõudsalt oravapartei kandepinda

Viimaste nädalate reitingud näitavad meile, et EKRE toetus on stabiliseerunud kuskile 25% alla, kuid et Reformierakonna toetus jätkab langustrendis. Iganädalastes tulemustes on Reformi toetus viimasel kahel nädala olnud vaid napilt üle 20%, samas kui kolm ja neli nädalat tagasi olid nende iganädalased tulemused 22%-23% kanti. See on hoidunud ka nende nelja nädala koondkeskmist jätkuvas languses ning hetkel tundub, et ka edaspidine toetuse langus on tõenäolisem kui langustrendi ümberpöördumine.

Reformierakond on paari kuuga kaotanud toetajaid kõikide ühiskonnagruppide lõikes ning praegu ollakse lähemal kolmandal kohale olevale Keskerakonnale kui esimesel kohal olevale EKRE-le. Ning kuna Keskerakonna toetus paistab olevat aeglaselt kuid järjekindlalt kosumas, võib oletada, et see vahe Keskerakonna ja Reformierakonna vahel väheneb veelgi. Üleüldine rahulolematus koroonakriisi haldamisega sulatab jõudsalt oravapartei kandepinda.

Eesti 200, Sotisaaldemokraatide ja Isamaa toetuses võrreldes eelmise nädalaga midagi märkimisväärset välja tuua ei ole. Kohalike omavalitsuste valimistest kerge toetuselisa saanud Eesti 200 reiting võrreldes eelmise nädalaga sisuliselt ei muutunud. Isamaa toetus jätkab kasvutrendis ning juba viimased kolm nädalat on nende toetus olnud Sotsiaaldemokraatidega võrdne. Mõlemaid eelistab hetkel natuke enam kui 8% valijaskonnast. Esimest korda alates 2019. aasta Riigikogu valimistest näeme viimastel kuudel Isamaa toetuse selget ja pikemaajalist kasvu. Viimati oli Isamaa toetus nii kõrge 2019. aasta suvel.

Loe lisaks

Vaata rohkemarrow right white

Telli uudiskiri

arrow right white