Martin Mölder: Võrreldes valimistega on meie parteisüsteemis ainult kaks võitjat – EKRE ja Eesti 200

Käesoleval nädalal nägime just seda, mida eelmise nädala tulemuste põhjal oletada võis – Reformierakonna toetuse langust ja EKRE toetuse kasvu. Viimase nelja nädala jooksul on nüüd iganädalastes tulemustes EKRE toetus olnud võrdlemisi stabiilne, kõikudes mõne protsendipunkti võrra praeguse nelja nädala koondkeskmise ümber. See annab alust oletada, et nende toetus on hetkel pigem stabiilne. 

Reformierakonna toetuse puhul me näeme aga olukorda, kus neljanädalase perioodi kahel esimesel nädalal on toetus olnud kõrgem ja kahel viimasel nädalal olulisel madalam. Seetõttu nägime ka sel nädalal nende toetuse langust ning erakonna üldine positsioon hetkel on pigem selline, kus toetuse lühiajaline langus paistab natuke tõenäolisem kui selle kiire või otsustav kosumine. 

Valimiste hooaja alguses – sest kaua aega ei möödu kohalikest valimistest, kui tuleb juba ees ootavate riigikogu valimiste peale hakata mõtlema – tasuks meeles pidada erakondade positsioone võrreldes eelmiste riigikogu valimistega. Selles kontekstis on meie parteisüsteemis hetkel ainult kaks võitjat – EKRE ja Eesti 200. Kõikide teiste oluliste erakondade positsioon on praeguseks võrreldes eelmiste valimistega halvenenud.

Loe lisaks

Vaata rohkemarrow right white

Telli uudiskiri

arrow right white